Tussenwoning - 1967, Purmerend

Algemene beschrijving
Wij hebben een tussenwoning uit 1969. Isolatie van de spouwmuur met piepschuimparels. Isolatie van de vloer (kruipruimte) met pir. Isolatie van de zolder, ook met pir. Zonnepanelen. Warmtepomp.
Kenmerken woning
Soort woning
Tussenwoning
Bouwjaar
1969
Koop- of huurwoning
Koopwoning
Type duurzame woning
Plusenergiewoning, Nul-op-de-meter woning, Aardgasvrij
Energielabel
A
Ondersteunt doe-het-zelvers Ja
Energieverbruik
Periode
01 oktober 2019 t/m 01 oktober 2020
Aantal personen
2
Woonoppervlakte
111 m2
Gas
0 m3
Elektriciteit:
Verbruik:
4623 kWh
Opwekking:
8141 kWh
Netto verbruik: -3518 kWh
Hout
Toelichting
Het energieverbruik is inclusief 1 stookseizoen warmtepomp (1540 kWh) en 7800 km rijden met de elektrische auto (1140 kWh)
Toegepaste maatregelen
- Advies en begeleiding
- Energieadvies
- Energielabel
- Energieadvies
- Bouw en isolatie
- Ontwerp en concept
- Concept
- Energieleverende woning
- Nul-op-de-meter woning
- Concept
- Dakisolatie
- Dakisolatie binnenkant
- Gevelisolatie
- Spouwisolatie
- Vloerisolatie
- Kruipruimte/ kelderisolatie
- Ramen, Deuren en Kozijnen
- Isolerende beglazing
- HR++ glas
- Isolerende beglazing
- Bouwmaterialen
- Gebruikte materialen
- Overige bouw
- Kierdichting
- Ontwerp en concept
- Installaties
- Verwarming en warm water
- Warmtepomp
- water/water warmtepomp
- Water/water warmtepomp met absorbers
- Warmtepompboiler
- water/water warmtepomp
- Warmtepomp
- Warmtedistributie
- Buffervat
- Convectoren
- Elektriciteitsopwekking
- PVT-panelen
- Zonnepanelen
- Ventilatie
- Natuurlijke ventilatie
- Overige ventilatie
- Ventilatieroosters
- Koeling en zonwering
- Zomernachtkoeling
- Besturing en monitoring
- Domotica
- Temperatuurregeling per vertrek
- Thermostatische radiatorkranen
- Slimme meter
- Verwarming en warm water
- Woninginrichting
- Verlichting
- Led lampen
- Apparaten
- Elektrisch fornuis
- Inductie fornuis
- Zuinige apparaten
- Energiezuinige wasmachine
- Energiezuinige vaatwasmachine
- Elektrisch fornuis
- Overige besparing
- Stand-by-killer
- Radiatorfolie
- Meubilair en stoffering
- Gordijnen
- Meubels
- Vloerbedekking
- Verlichting
- Overig
- Tuin en erf
- Regenwaterafkoppeling
- Mobiliteit
- Elektrische auto
- Tuin en erf
- Advies en begeleiding
Beschrijving (na)isolatie van de woning
De vorige bewoner had de spouw laten isoleren. De vloer van de woonkamer en de keuken is aan de onderzijde geïsoleerd met 20 cm pir-platen. Omdat ik geen bedrijf kon vinden die met pir-platen de kruipruimte wilde isoleren heb ik dat zelf gedaan. De zolder is aan de binnenkant geïsoleerd met 10 cm pir-platen en gipsplaat als afwerking. De platen zijn gelijmd zodat er geen koudebruggen zijn. Ook dat heb ik zelf gedaan. Alle kozijnen zijn vervangen door kunststof met HR++ glas
Beschrijving energievoorziening van de woning
Wij wekken met de zonnepaneelinstallaties veel meer stroom op dan we jaarlijks verbruiken. De warmtepomp is een pomp die normaliter gebruikt wordt in combinatie met een bodembron. Maar wij hebben als bron PVT-panelen van TripleSolar. Dat zijn standaard zonnepanelen met op de achterzijde een warmtewisselaar (oppervlakte ongeveer 200 m2). De werking berust op de langsstromende lucht, gewoon door de bestaande luchtstroming. De warmteafgifte gaat via de originele radiatoren. Met de warmtepomp kunnen we, als het buiten kouder is dan de temperatuur in de woning passief koelen. We hebben nu een jaar ervaring met deze installatie en het energieverbruik (gas omgerekend naar kW) is ongeveer 4,5 keer lager dan voorheen.
Water/water warmtepomp met absorbers
Bedrijf
Aanraden:
Beschrijving
Onze woning wordt verwarmd met een Nibe F1255-6 R PC warmtepomp. Normaal wordt deze gebruikt in combinatie met een grondgebonden bron. Bij ons bestaat de bron uit zes panelen van TripleSolar die op het dak liggen (aan de noordkant). Voordeel is dat de kosten lager zijn omdat er geen boring verricht hoeft te worden en er bovendien geen vergunning voor nodig is omdat de voorkant bestaat uit gewone zonnepanelen. De warmtewisselaar zit onzichtbaar onder die panelen. En een heel groot verschil met een lucht/water warmtepomp; deze warmtewisselaar is volkomen geluidloos en heeft geen onderhoud nodig.

vooraanzicht woning met warmtepompbron en zonnepanelen ligging noordoost
zonnepanelen achterzijde ligging zuidwest
warmtepompinstallatie
zonnepanelen schuur
isolatie kruipruimte
warmtepompbron
Ervaringen met de (ver)bouw
Wij hebben inmiddels een volledig stookseizoen meegemaakt. Hoewel het een zachte winter was werd de temperatuur in het huis keurig op peil (20 graden) gehouden, zonder dat de warmtepomp ook maar in de buurt van de maximumcapaciteit kwam. De verwarming met een warmtepomp uitermate prettig. De temperatuur wordt veel constanter gehouden dan met een traditionele cv-installatie. De temperatuurschommelingen zijn niet groter dan 0.5 graad.
Plannen voor de toekomst
Als we met de elektrische auto meer verbruiken dan wat we extra opwekken een carport met zonnepanelen bouwen.